Duben 2007

40 - rokov a stále panic

23. dubna 2007 v 20:47 | Pebbless (admin) |  FILMY
Obsah od distribútora:
Každý určite rád spomína na to, aké to bolo prvý krát. Existujú len dve výnimky...

Ľudia, ktorým ich zoznámenie so sexom tragicky nevyšlo a Andy Stitzer. Andy má štyridsať rokov, pracuje v sklade predajne elektrospotrebičov, zbiera komiksové postavičky a čo sa týka sexu, je úplne nepoškvrnený.

Prerastený panic Andy sa najprv stáva terčom posmechu svojich kolegov, ale nastupuje do ich intenzívneho školiaceho kurzu, ktorý ho má priviesť k jednému cieľu - k strate panictva. O niektorých veciach je ale ľahšie hovoriť, než to realizovať, čo po sérii bláznivých a vtipných erotických zlyhaniach potvrdí aj Andy a jeho kolegovia.

Aj keď zoznámenie so sympatickou Trish by sa možno mohlo premeniť v niečo hlbšieho. Lenže skúste sa svojmu dievčaťu priznať, že ste ešte panic. Ťažko sa to hovorí v osemnástich a čo v štyridsiatich ...
40 Year Old Virgin, The © Universal Pictures

Let's dance (Step Up)

23. dubna 2007 v 20:38 | Pebbless (admin) |  FILMY

Let's dance (Step up)

Tyler Gage je rebel na spatne strane Baltimoru, ktery ma vsak sen, ze se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotridni prima balerina, ktera navstevuje v Baltimoru ultra-elitni Marylandskou skolu umeni, a jedina vec, ktera stoji v ceste jeji jasne zarive budoucnosti, je najit skveleho tanecniho partnera pro sve vystoupeni. Kdyz se Tyler kvuli potizim se zakonem dostane do Marylandske skoly umeni na verejne prospesne prace, je pro vsechny jen drzym outsiderem. Jeho tanecni nadani se vsak nezapre a Nora zjisti, ze v tomto drsnem klukovi je neco vic. Podari se obema realizovat sve sny? A co laska? Nezkomplikuje jim zivoty?(oficialny text distriburatora)
http://www.spi-film.cz/store/step_up_262_500.jpg

Tento film je veľmi pekný, ale videla som ja krajšie. :-P ..... nie je vážne super a nemám čo už viac dodať.


Kinohit !!!Hraji: Channing Tatum, Jenna Dewan, Anne Fletcher, Damaine Radcliff, Rachel Griffiths, Drew Sidora, Mario, De 'Shawn Washington
"V lásce k tanci a hudbě je něco univerzálního a já jsem chtěl natočit taneční film, který by oslovil všechny, muže i ženy. To je důvod, proč se Let's Dance točí kolem jednoho drzého smolaře, který má sen a musí vydat ze sebe vše, aby tento sen uskutečnil."
Feig při sestavování příběhu vycházel i ze svých zkušeností z mládí. Jako dítě spáchal se svými kamarády přestupek - vloupali se do jedné budovy a za trest dostali veřejně prospěšné práce. To ho přimělo přehodnotit smysl svého života, což je také klíčovým momentem Tylera Gage, který získá nový směr své budoucnosti a lásku.
Tuto myšlenku představil Feig scénáristovi Duane Adlerovi, který debutoval teenagerským hitem Nežádej svůj poslední tanec s Julií Stiles v hlavní roli. K natáčení se přidala i Melissa Rosenberg, kterou si filmaři vyhledali kvůli hip hopu, který dokonale vystihla v populárním TV seriálu O.C.
Adler dobře chápal Tylerovo postavení ve společnosti a jeho vnitřní boj mezi starými a novými přáteli, mezi starým a novým prostředí. Jak Adler uvádí, často se jako malý s rodinou stěhoval a vyrůstal podobně jako Tyler - jako outsider.
Aby tvůrci poznali rytmus a puls dnešních teenagerů, strávil Adler téměř šest týdnů ponořen do života typické umělecké střední školy: Academy of Visual and Performing Arts (Akademie vizuálního a pohybového umění) v Culver City, Kalifornii
"Chodil jsem se studenty na vyučování, zkoušky a obědy a pozoroval jsem je při přípravách na závěrečné jarní představení," říká. "Záměrem bylo vnést do filmu co nejvíce autenticity."
Na post režiséra chtěl Erik Feig dosadit talentovaného nováčka s choreografickými zkušenostmi. Obrátil se proto na svého kamaráda, Adama Shankmana, aby mu někoho doporučil. Shankmanovi okamžitě vytanula na mysli Anne Fletcher, jedna z předních světových choreografek, která v oblasti filmu - choreografie - debutovala snímkem Bravo, girls! a podílela se na choreografii klíčových scén desítek filmů a televizních projektů. "S Annou spolupracuji již od roku 1989 a spolu jsme také tancovali na Oscarech pro Paulu Abdul. Ona je jednou z mých nejlepších kamarádek a byla mojí asistentkou, když jsem dělal ještě choreografa," vysvětluje Shankman.
"Když jsem začal točit filmy, převzala po mně moji choreografii. Umělecky doslova explodovala. Věděl jsem, že tento film by byl pro ni perfektní, protože měla vždy neskutečnou autoritu u herců, je ze své práce nadšená a mimoto je skutečně výbornou vypravěčkou."
Když Anne Fletcher četla scénář, věděla, že Let's Dance bude skvělou příležitostí pro její režisérský debut.
"Věděla jsem, že to zvládnu, protože dobře znám tento svět tance a mladých umělců, protože jsem v něm vyrostla," říká. "Líbil se mi scénář a cítila jsem, že toto je šance vyprávět velmi pravdivý příběh. Ale také jsem věděla, že první prioritou bude najít skutečně dobré lidi, protože režisér je tak dobrý, jak dobrý je jeho team."
Pouliční, chytrý rebel a prima balerína hledají perfektního partnera: obsazení Channinga Tatuma a Jenny Dewan

Od chvíle, kdy přišla k filmu, věnovala režisérka Anne Fletcher ohromné úsilí na hledání herců, kteří by filmu přinesli realitu, vzrušení a čistý talent. Hledala mladé herce natolik talentované, aby byli schopni ztvárnit filmové postavy a zároveň všechny party zatančit a zazpívat. Aby film působil skutečně živě a opravdově, odmítala naprosto dubléry nebo playbacky. Nebylo to snadné, ale díky spojení štěstí, načasování a malých zázraků byl dán dohromady neobyčejný herecký ansámbl.
Hon na mladého muže - roli Tylera - začal obavami. "Postava Tylera je tak komplexní," uvádí Erik Feig, "že jsem věděli, že bude velmi náročné najít někoho se všemi těmito kvalitami. Potřebovali jsme někoho, kdo by byl charismatický a zároveň problémový, neústupný a oblíbený, drsný a romantický, amatér, ale úžasný tanečník."
Pak přišel na konkurs Channing Tatum, který vyrostl v malém městě v Alabamě a objevil se v roce 2002 v reklamě na Mountain Dew. Byla to chvíle, která změnila celý film.
"Jakmile jsme uviděli Channinga, věděli jsme, že on je Tyler," říká Feig. "A pak jsme ho viděli tancovat a pohyboval se jako voda. Nemohu to jinak popsat. On je tak tekutý a je skvělý zážitek ho pozorovat." Adam Shankman dodává: "Přizpůsobit někoho postavě Tylera by byla katastrofa. Potřebovali jsme někoho, kdo má v sobě přirozenou vášeň a spoustu energie, ale dokáže je zároveň kontrolovat… a takový je Channing. On je také snad tím nejlepším street tanečníkem, jakého jsem kdy v životě viděl."
Tatum se s Tylerem okamžitě ztotožnil. "Cítil jsem, že bych sám sebe lépe nepopsal, jak je Tyler vykreslen ve scénáři," říká mladý herec. "Je to bezstarostný kluk, který miluje tanec a zábavu, ale má také sebedestruktivní stránku. Myslím, že všichni kluci v jeho věku jsou svým způsobem blázniví a destruktivní. Takoví jsou teenageři. Musíte projít zmatkem, abyste se něco přiučil." Pokračuje: "Také si pamatuji, jaké to je, když nevíte, co v životě chcete, a chvíle, kdy se přes to překlenete, je ohromná."
Jakmile měli tvůrci obsazeného Tatuma do role Tylera, řešili další klíčový problém - najít mladou herečku, která by měla dostatečnou baletní průpravu a zároveň osobnost pro roli Nory. Po mnoha náročných konkurzech narazili filmaři na Jennu Dewan, která tancuje od svých 5 let, účinkovala v desítkách hudebních videoklipů a byla na turné s P. Diddym a Janet Jacksonovou než se dostala k filmu. "Když jsme viděli Jennu, byl to další ohromný objev," říká Feig. "Věděli jsme, že ona je ta, na kterou zůstane Tyler Gage civět, když dorazí do školy… a udělá cokoliv, aby ji zaujal a získal. Jenna má tyto nepopsatelné přednosti."
Stejně jako Tatum byla i Dewan zaujata příběhem Let's Dance. Líbilo se jí spojení dvou světů a také, že vztah Tylera a Nory není žádné klišé. "Tyler prožil těžký život a neví, jak něco chtít, protože pokaždé, když o něco žádá, nejraději by utekl. Ale když potká Noru, ona s tím problém nemá - stále bojuje za něco, co chce. To je příčina, která v něm zapálí oheň a pomůže mu zjistit, co má pro něj skutečně význam. Na druhou stranu ukáže Noře, jak se uvolnit a žít naplno a nebýt tak strnulý. Ukáže jí, o čem je skutečná láska. Jejich životy se změní," uvádí Jenna.
Když se Dewan poprvé setkala s Tatumem na prvním čtení scénáře, začaly věci do sebe skvěle zapadat. "Ve chvíli, kdy jsme se potkali, bylo to naprosto přirozené," říká Jenna, "a postupem času jsme začali odhalovat, že to je jako bychom se znali již několik let. Channing je velmi otevřený a šlechetný, navíc je úžasný tanečník, takže pro mne bylo inspirací ho pozorovat."
Ve škole a na ulici: Hledání pomocného hereckého ansámblu Let's Dance

Herci, kteří obklopují Channinga a Jennu v Let's Dance, jsou jak nováčci, tak i oceňované hvězdy. Dospělé části herců vévodí Rachel Griffiths, která hraje ředitelku umělecké školy. Po kritiky uznávané roli v HBO seriálu Odpočívej v pokoji chtěla Griffiths natočit něco naprosto odlišného. Když si četla scénář Let's Dance, věděla, že to je ono.
"Byla jsem vtažena do tohoto filmu. Říkala jsem si, že by bylo skvělé natáčet v mladém, pulzujícím, slibném prostředí," říká herečka. Griffiths byla také nadšena z toho, jaký má její postava vliv na Tylera, školního outsidera, který však potřebuje inspiraci a nasměrování. "Já vidím ředitelku Gordon jako někoho, kdo je velmi přísný, ale také velmi férový. Ona pozná, kdy se studenti přetvařují, a chce jim vždy přinést to nejlepší. To je také důvod, proč se snaží Tylera přimět, aby v sobě našel touhu usilovat o to pozitivní. Ona mu hodí rukavici a on ji přijme. Je to ohromný moment, protože toto nikdy nikdo Tylerovi nenabídnul - ale ona věří, že se může díky této příležitosti dostat dál."
Další fází castingu bylo najít talentované teenagery ve školách, stejně jako Tylerovi kamarády ze sousedství. Jednou z hvězd, které byly obsazeny, byl Mario, baltimorský, platinový R'n'B umělec, který prorazil ve světě showbusinessu, když mu bylo teprve 15 let. V dalších rolích se pak představí Drew Sidor, Damane Radcliff, De'Shawn Washington nebo bratři Damien a Tourie Escobarovi.
Beat: hudba a choreografie Let's Dance

Jakmile měla Fletcher pohromadě herecký štáb, začala se zaměřovat na klíčové komponenty Let's Dance: dynamickou hudbu a street dance. Aby vdechla život své choreografické vizi - spojení půvabu klasického tance s hrubostí street dance, vybrala si ke spolupráci Zacha Woodleea a Jamala Simse.
Byl to právě Sims, který nejvíce spolupracoval s Channingem Tatumem a rozvíjel jeho přirozené schopnosti. "Bylo to úžasné, protože Channing nikdy nebyl na hodině tance a přesně takový je i Tyler. Být samouk je někdy výhodou, protože nemáte žádný trénink a prostě jen tančíte. Posloucháte hudbu a začínáte dělat věci, které jsou vám přirozené. Channing tento perfektní instinktivní přístup má."
Ale profesionální tanec nemůže vycházet pouze z instinktu. Tatum se musel naučit počítat doby a tančit synchronizovaně s ostatními - dovednosti, které mohou zabrat roky učení, ale on se to musel naučit "v poklusu", stejně jako jeho postava.
Jak vznikaly taneční sekvence, byli všichni nadšeni z jejich bezprostřednosti a způsobu, jak byly protkány do filmu. Výkonný producent John Starke říká: "Úžasné je to, že na začátku byla jen slova na papíře a Anne Fletcher a choreografové nějakým způsobem vytvořily tyto skvělé tance, které prohlubují příběh, tanečníci se je naučili a finální výsledek je skutečně úžasný a zábavný."
Jak tanec, tak i drama musí být sladěno s příběhem stejně jako neodolatelná hudba, což je důvod, proč Adam Shankman přivedl skvělého hudebního odborníka Bucka Damona, jehož práce na filmech jako Procitnutí v Garden State a Protivný sprostý holky upevnila jeho renomé v pop kultuře. Damon čerpal inspiraci ze scénáře a měl jasnou představu o soundtracku, který by byl určený hlavně pro mladé - beat, rytmy a emoce. "Chtěli jsme, aby hudba měla pozici další hlavní postavy filmu," říká Damon. "Tak jsme pro film vytvořili mnoho originálních skladeb - vytvořili jsme soundtrack, který má věrohodnost street music a zároveň skutečnou symfonickou bohatost. Abych toho dosáhl, dal jsem dohromady hudební producenty, kteří jsou na špici svého žánru, a nadějné talenty."
Finální verze také zahrnuje nahrávky od Wyclefa Jeana, Scott Storche, Riche Harrisona, Anthony Hamiltona a Alias. "Toto není jen drama, ale také love story, takže jsme mezi originální hudbu zařadili tradiční skladby, které působí velmi autenticky," říká Damon.
Každý takt a každý pohyb v Let's Dance se vytváří pro vrcholové Nořino vystoupení, které převypráví příběh filmu pomocí hudby a tance. S hudbou hip-hopové hvězdy Kamea je choreografie scény kulminací všech těch kroků, které v průběhu filmu vidíme. Producent Feig shrnuje: "V příběhu Let's Dance vidíte, jak se střetávají různé světy a na závěr máte všechny ty taneční a hudební styly - vše od klasiky, přes modernu, jazz a hip-hop - které splynou v jedno."

ZDROJ:enysek.blog.cz/0608/let-s-dance-step-upA Walk To Remember (2002)

23. dubna 2007 v 15:30 | Pebbless (admin) |  FILMY

A Walk To Remember (2002)


Nezabudnuteľná cesta je len jedna. Alebo ich je viac? Tento film je však len jeden. A preklad by bol lepší - Prechádzka spomienkami.
Na prvý pohľad sladký a gýčový film. A na ten druhý? Jediný romantický film, pri ktorom moje pravé oko vylúdi zo seba slzy. Videla som ho dvakrát a veru druhýkrát mi bolo viac do plaču ako prvýkrát.
Nechcela by som budúcim divákom prezradiť koniec. To by nebolo fér. Mne bol prezradený a bola by som radšej keby nebol.
Námetom je román Nicholasa Sparksa.
Landon a jeho partia
Rebelant Landon Carter a Jamie Sullivan, ktorá je reverendovou dcérou, sa poznajú už dlho. Chodia do tej istej mučiarne - školy, ale každý žije vo svojom svete. Landon je obklopený partiou najobľúbenejších ľudí na škole, zatiaľ čo Jamie je šedou myškou a ani to nechce zmeniť. Chodí stále v tom istom jednom svetríku a má "zoznam svojich snov".
Riaditeľ má po istom incidente Landona už plné zuby a tak nasleduje patričný trest. Okrem iného - hlavná mužská rola v školskom divadelnom predstavení, kde hrá aj Jamie. Nemá na výber a keďže mu text veľmi nejde, požiada Jamie, aby mu pomohla. Jamie má len jednu podmienku. Nesmie sa do nej Landon zamilovať. "Veľkému frajerovi" Landonovi sa to zdá nemožné a smiešne. A tak sľubuje niečo, čo v dohľadnej dobe poruší.
Vďaka Jamie uvidí svet v iných farbách a zmení sa na sladučkého a milého chalana. Aj to dokáže láska. Ale nemyslím si, že by to bol nejaký zázrak. On totiž nikdy nebol až taký veľký nespratník za akého sa vydával. Napriek reverendovým obavám sa ich vzťah naďalej rozvíja. Kúpi jej nový sveter, pomenuje po nej hviezdu, potetuje ju, postaví jej ďalekohľad. Plní jej sny. Jamie a jej otec majú však pred svetom tajomstvo...
Takého chalana ako Landon by som teda brala. Plus vždy sa mi páčil Shane West.
Už pradávno. A aj jeho kapela...on je totiž v skutočnosti aj hudobník.
A Walk To Remember, Nezabudnuteľná cesta (2002) Réžia: Adam Shankman Hrali: Shane West (Landon Carter), Mandy Moore (Jamie Sullivan), ...

A tu je hodnotenie mojho blogu !!!

21. dubna 2007 v 19:06 | Pebbless (admin) |  Všetko z nášho sveta

Hodnotenie >> http://pebbless.blog.cz

21.4.2007 17:49 | mi-so | ♠ Hodnotím blogy ♠
Very good. Fakt neviem čo tu vytknúť. Design veľmi dobrý. Červeno-čierna ide tiež krásne dokopy a tie hlavy pri článkoch sú tiež veľmi dobré !!! Rubriky však majú jednu chybu. Máš tam dve rubriky také isté !!! Zábavné obrázky a Ftipné obrázky je podľa mňa to isté. No už nemám slov tak poďme do známkovania... :o)
KLADY :
Hudba (1,1,1)
Horkýže Slíže (1)
Dojem zo stránky (1)
Bleskovky (1,1)
mp3 (1)
Celkovo rubriky (1)
ZÁPORY :
Info zo športu (4)
----------------------------------------------------------------
VÝSLEDOK :

1,3
Čo znamená že výsledná známka je :
GRATULUJEM, MÁŠ ZATIAĽ NAJ BLOG !!!

Komentáře


Ďakujem Mišovi (mi-šo) ..... za ohodnotenie môjho blogu !!! Ďakujem Mišo!
zo stránky: www.mi-so.blog.cz

Mp3

20. dubna 2007 v 15:07 | Pebbless (admin)

Fotogaléria obrázkov

18. dubna 2007 v 21:06 | Pebbless (admin) |  Všetko z nášho sveta
http://fornax.elf.stuba.sk/~mike/obrazky/broken.jpg
http://ziak.zsmh.sk/rigo/0701.jpg
Ocenenie

12. dubna 2007 v 16:13 | Pebbless (admin) |  Ocenenia pre mňa


Nová pesnička od Horkýžacov

5. dubna 2007 v 22:08 | Pebbless (admin) |  Mp3
Heeej HORKÝŽE SLÍŽE .............
Horkýže slíže - Strašne ma baví tento svet

Rebríček naj mp3 na stiahnutie

5. dubna 2007 v 21:53 | Pebbless (admin)
Ťahajte:
Avril Lavigne - Girlfriend
Kate Ryan - Scream For More
Gilmorova Děvčata - Úvodní Píseň
Nelly Furtado - All Good Things (Come To An End)
Nelly Furtado - Say It Right
Ewa Farná - Zapadlej Krám
Gwen Stefani - The Sweet Escape
Akon Feat. Snoop Dogg - I Wanna Love You
Nelly Furtado - Forca
8 Mile Soundtrack - 50 Cent - Places To Go
Beyonce Feat. Shakira - Beautiful Liar
Robbie Williams - She's Madonna
Billy Talent - Fallen Leaves
Flipsyde - Angel
Akon Feat. Eminem - Smack That
Kabát - Burlaci
Gipsy - Černá kronika
Piráti z Karibiku - He's a Pirate
Gwen Stefani feat. Akon - Sweet Escape
Českej Eminem - Without me
L.B.P - Story Of Life
Gumídci - Úvodní Píseň
My Chemical Romance - Welcome To The Black Parade
Beyonce - Listen
LOST - Song, který hraje na Nově při upoutávce na další díl seriálu Ztraceni
Parodie na známou písničku - Čím to je?
Red Hot Chilli Peppers - Snow (Hey Oh)
Blog 27 - Uh la la la (Česky)
Nelly Furtado - In God's Hands
Marpo feat. Gipsy - Mrdam te
Fergie - Fergalicious
Šmoula Rapuje - rapec
RMY feat. Teo - Parodie na Smack That
U2 & Green Day - The Saints Are Coming
Babička:. - Pěkně přepracovaná verze babičky. Jak probíhal jeden den na Starém bělidle
Avril Lavigne - Why
Need for Speed 9 - Most Wanted - Bullet For My Valintine - Hand Of Blood
666 - Techno megamix
Jojo - Too Little Too Late
Nelly Furtado - Well,Well
Pink - Nobody Knows
Gipsy - Life Of Roma
Nelly Furtado - Promiscuous
DMX & Eminem - Go To Sleep
Petr Janda - Daniel Landa - Do útoku!!!
Lordi - Who's Your Daddy
Natalie Oreiro - Que si,que si
Nelly Furtado feat. Juanes - Te Besque
Morcheeba - Lighten Up
Kelly Clarkson - Because Of You

Horkýže Slíže - Shanghai Cola

4. dubna 2007 v 22:43 | Pebbless (admin) |  KLIPY a VIDEÁ

I.M.T. Smile - Niekto ako kráľ - folklór

4. dubna 2007 v 22:38 | Pebbless (admin)

Eminem - 8 mile trailer

4. dubna 2007 v 22:26 | Pebbless (admin) |  KLIPY a VIDEÁ

avril lavinge _ copmlicated

4. dubna 2007 v 22:06 | Pebbless (admin) |  KLIPY od Avril Lavinge

Avril Lavigne - Girlfriend

4. dubna 2007 v 22:05 | Pebbless (admin) |  KLIPY od Avril Lavinge

Desmod - Playstation2 - klip

4. dubna 2007 v 20:05 | Pebbless (admin) |  KLIPY z Desmodu